19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

На преминот Долно Блаце уапсен Албанец баран од Интерпол

На граничниот премин Долно Блаце, синоќа, околу 3 часот по полноќ, полициски службеници го лишиле од слобода К. Л. (37) од Република Албанија.

Како што информираат од МВР, при извршени проверки било констатирано дека евидирал со мерка „апси“ по барање на Интерпол Грција.

Тој им бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Чаир за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира

20 години бил во бегство поради убиство, а уапсен бидејќи не носел маска во продавница

M T

Уапсен дрвокрадец од скопско

M T

Уапсен кумановец, во неговото возило биле пронајдени мигранти од Куба

M T

Уапсен поранешниот директор за национална безбедност на Црна Гора

M T

Српски државјанин уапсен кај Гевгелија, шверцувал мигранти од Куба

M T

На граничниот премин Долно Блаце уапсен албански државјанин баран од германскиот Интерпол

M T