10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » албанец
МАКЕДОНИЈА

Заев: За претседател Албанец потребно е мнозинство и од неалбанското гласачко тело

M T
Преседателот се бира на непосредни избори каде гласаат граѓаните тоа не се договара партиски тоа е невозможно, изјави премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција...