24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » албанец
Македонија

На преминот Долно Блаце уапсен Албанец баран од Интерпол

M T
На граничниот премин Долно Блаце, синоќа, околу 3 часот по полноќ, полициски службеници го лишиле од слобода К. Л. (37) од Република Албанија. Како што...
Македонија

Заев: За претседател Албанец потребно е мнозинство и од неалбанското гласачко тело

M T
Преседателот се бира на непосредни избори каде гласаат граѓаните тоа не се договара партиски тоа е невозможно, изјави премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција...