26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » куба
Македонија

Девет лица од Куба спречени при обид нелегално да преминат граница

M T
На 05.06.2022 околу 03.00 часот кај Граничен камен 59 на државната граница со Република Грција, полициски службеници од Полициска станица Богородица ги лишиле од слобода...
Македонија

Српски државјанин уапсен кај Гевгелија, шверцувал мигранти од Куба

M T
На 19.10.2021 околу 15.45 часот на бензинска пумпа на автопат А1 – Гевгелија, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија го лишиле од слобода Е.Е.(19) од...
Свет

Властите на Куба забранија пристап до социјалните мрежи

M T
Кубанските власти забранија пристап до социјалните мрежи, вклучувајќи ги „Фејсбук“ и „Вацап“, беше објавено денеска од глобалната компанија за следење на интернет „Нет Блокс“, со...
КоронавирусCentarСветТОП ВЕСТИ

Кубанска вакцина против коронавирус покажа 92,28 проценти ефикасност

CENTAR MKD
Кандидатот за вакцина „Абдала“ против коронавирус, изработена од Куба, која е и прва што се развива во Латинска Америка, покажа ефикасност од 92,28 проценти. Ова...