26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кумановец
МАКЕДОНИЈА

Кумановец со автомобилот излетал од патот и удрил во работна машина

M T
На 17.11.2021 околу 20.55 часот во СВР Штип било пријавено дека на автопат Миладиновци – Штип, во близина на населба „Три чешми“, М.К.(52) од Куманово,...
МАКЕДОНИЈА

Кумановец почина во пожар во поранешна фабрика

M T
На 10.11.2021 во 15.05 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во помошен објект од поранешна фабрика на ул.„Доне Божинов“ во Куманово, сопственост...
МАКЕДОНИЈА

Уапсен кумановец, во неговото возило биле пронајдени мигранти од Куба

M T
Вчера околу 19.20 часот кај наплатната станица Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово“ го лишиле од слобода Ф.А.(50) од Куманово,...
МАКЕДОНИЈА

Кумановец фатен со кокаин и лажен ПЦР-тест на Табановце

M T
Кумановската полиција во попладневните часови на 21 септември привела 27-годишен жител на овој град, со иницијали О. Џ. Како што информираат од МВР, при контрола...