Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Уапсен кумановец, во неговото возило биле пронајдени мигранти од Куба

Вчера околу 19.20 часот кај наплатната станица Демир Капија, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Михајлово“ го лишиле од слобода Ф.А.(50) од Куманово, затоа што при контрола на патничко возило „фолксваген туран“, со кумановски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени седум лица – мигранти од Куба.

Тие биле пренесени во Прифатно-транзитниот центар „Винојуг“ во Гевгелија за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот против Ф.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

На преминот Долно Блаце уапсен Албанец баран од Интерпол

M T

20 години бил во бегство поради убиство, а уапсен бидејќи не носел маска во продавница

M T

Приведен кумановец, расчистени повеќе кривични дела

M T

Уапсен дрвокрадец од скопско

M T

Кумановец со автомобилот излетал од патот и удрил во работна машина

M T

Кумановец почина во пожар во поранешна фабрика

M T