24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дрвокрадец
Македонија

Фатен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

M T
На 19.09.2022 во шума во с.Буковиќ, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај – СВР Скопје го лишиле од слобода И.Р.(65) од Буковиќ. Тој бил...