11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » премин
МАКЕДОНИЈА

Во Грција од денеска може да се влегува и преку Меџитлија и Дојран

M T
Грција ги отвори сите копнени гранични премини со соседните земји. Покрај преминот Богородица, од денеска ќе може да се патува и од граничните премини на...