Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » табановце
Македонија

На „Табановце“ и „Богородица“ се чека до 40 минути за излез од државата

M T
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На Граничните премини „Табановце“ и „Богородица“ се бележи зголемена фреквенција на возила, времето...
Македонија

На Табановце за излез од државата се чека половина час

M T
На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез...
Македонија

На ГП Табановце за излез се чека околу 30 минути

M T
На граничниот премин Табановце за излез од државата има чекање околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез...
Македонија

На ГП Табановце и Богородица се чека околу 45 минути

M T
На граничниот премин Табановце и Богородица времето на чекање за излез од државата е околу 45 минути од македонска страна, а на останатите гранични премини...
Македонија

Половина час чекање на ГП Табановце за влез и излез од државата

M T
На граничниот премин Табановце за влез и за излез од државата се чека околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги...
Македонија

На Табановце за влез се чека околу половина час

M T
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти Авто-мото сојузот на Македонија. На граничниот премин Табановце време на чекање за...
Македонија

Информации за состојбата на патиштата – овие гранични премини се затворени

CENTAR MKD
АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: МВР известува дека Граничниот премин...