19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Српски државјанин уапсен кај Гевгелија, шверцувал мигранти од Куба

На 19.10.2021 околу 15.45 часот на бензинска пумпа на автопат А1 – Гевгелија, полициски службеници од Полициска станица Гевгелија го лишиле од слобода Е.Е.(19) од Република Србија, затоа што во возило „форд галакси“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени 14 лица државјани на Куба, од кои две малолетни, со нелегален престој во државата.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а лицето било задржано во Полициската станица Гевгелија за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведени криумчари на мигранти

M T

Пронајдени телата на 7 мигранти кои се удавија при обид со брод да стигнат до Шпанија

M T

Приведен криумчар на мигранти

M T

Приведен криумчар од радовишко, превезувал 88 мигранти

M T

Приведен криумчар, пронајдени шест лица мигранти

M T

Приведен криумчар, пронајдени мигранти од Пакистан

M T