Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Доаѓа студ, метеоролозите најавуваат голема промена на времето: Детална прогноза за следните 4 дена

До вторник ќе се задржи сончево и топло време.

Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд.

Значителна промена на временската состојба се очекува од четврток, кога ќе преовладува претежно облачно и постудено време со врнежи од дожд, а дневната температура дополнително ќе опадне за уште 5-7 степени.

Прогноза за 29.10.2019
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 20°С до 27°C
Сончево и топло со слаб ветер претежно од источен правец.

Прогноза за 30.10.2019
Минимална температура: 1°C до 8°C
Максимална температура: 16°C до 24°C
Сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта ќе има локален дожд.

Прогноза за 31.10.2019
Минимална температура: 5°C до 12°C
Максимална температура: 11°C до 18°C
Претежно облачно и студено со повремени врнежи од дожд.

error: Соддржината е заштитена.