Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Драстична промена на времето: Збогувајте се со сонцето, следува големо заладување и дожд

Синоптичарите излегоа со прогноза за времето.

Сончевите денови ќе ги имаме до вторник, а потоа следува драстична промена на времето кога облачноста ќе се зголеми, а температурата ќе падне за 3-4 степени.

Ноќта меѓу среда и четврток се очекува и дожд, локално на некои места.

Но она што е најинтересно во оваа најава на Meteocentar.com, е дека уште позначителна и драстична промена на времето следува од четврток кога доаѓа претежно облачно и доста постудено време, а проследено со врнежи од дожд.

Од четврток очекувајте и пад на температурите за дополнителни 6-7 степени.

 

Добивајте точна Meteocentar прогноза на вашиот Фејсбук:

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

УХМР издаде метео предупредување: Студен бран со ветер, дожд и снег низ Македонија

CENTAR MKD