16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » одмор
Свет

Одел во Грција на одмор со семејството, го уапсиле за воени злосторства

M T
Соседна Грција одредила притвор за 59-годишен српски државјанин кој е уапсен по европска потерница од хрватските власти заради воени злосторства направени од 1991 година. Србинот...
Centar Мозаик

Добриот план е половина работа: Ова ЗАДОЛЖИТЕЛНО треба да го направите пред да одите на одмор

M T
Повеќето туристи кои не патуваат преку агенции, сместувањето го избираат преку специјализирани локации, што се води од критиките на другите гости. Но, тука често се...
Centar Бизнис Мозаик

“ДИШЕТЕ СЛОБОДНО!” – Оваа компанија им даде една недела одмор на работниците поради стрес

M T
„Најк“ на своите вработени во канцелариите на компанијата им даде една недела одмор овој месец. Според CBS News, компанијата се одлучила на таков потег со...
Коронавирус Свет

Австрија во паника, повратниците од одмор го шират коронавирусот

M T
Повратниците од одмор го шират коронавирусот, пишуваат австриските медиуми. Според нив австриските власти се во страв и паника бидејќи повеќето од лицата кои биле на...
Бизнис Свет

Речиси 30 проценти од Европејците не може да си дозволат одмор, сиромаштијата во пораст

M T
Речиси 28 проценти од Европејците не може да си дозволат една седмица одмор надвор од своето место на живеење, а тој број се искачува на...
Коронавирус Свет

Два дена одмор за вработените во администрација во Чешка кои ќе се вакцинираат

M T
Владата на Чешка објави дека го усвоила предлогот да им се даде дополнителен одмор на сите вработени во јавната администрација кои се вакцинирани против Ковид-19....
Centar Здравје Во тренд...

НЕ ИГНОРИРАЈТЕ ГИ ОВИЕ СИМПТОМИ! Еве кои се петте знаци дека ви треба одмор

M T
Секојдневниот стрес доведува до ментално и физичко исцрпување. Постојат знаци кои јасно укажуваат дека итно ви треба одмор од сè. Колегите ве прашуваат дали сте...
Коронавирус Свет Во тренд...

Четвртиот бран е веќе тука, од одмор одете директно во изолација, порачуваат експертите во Словенија

M T
Шефот на словенечкиот Институт за јавно здравје, Милан Крек, вчера, на прес-конференција предупреди дека новите варијанти на вирусот се раширени во целиот свет и дека...
Centar Бизнис

Ќе патувате во Грција со автомобил? Обрнете внимание на следниве казни

CENTAR MKD
Многумина Македонци летуваат во Грција, а како превозно средство го избираат својот автомобил. Но на грчките патишта може да бидете сопрени од сообраќајната полиција, а...