23.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пасош
Свет

Јапонскиот пасош најмоќен во светот, македонскиот на 42-то место

M T
Јапонија сè уште го поседува најсилниот пасош во светот, според индексот за пасоши на Хенли, кој ја рангираше Македонија на 42-то место, пренесуваат медиумите во...
Свет

Американски дипломат притворен во Истанбул поради продажба на пасош

M T
Турската полиција во Истанбул уапси американски дипломат од Либан, кој е обвинет дека продал лажен пасош на сириски државјанин за 10.000 долари. Во соопштението на...
Македонија Бизнис

Со пасош или со потврда од МВР за лична карта ќе може да се вадат пари од банка

M T
Надминат е проблемот во врска со непреченото користење на услугите и производите на банките и штедилниците од страна на граѓаните на коишто им е истечена...
Centar Македонија

Пасоши и лични карти со новото уставно име на државата од следната година

CENTAR MKD
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски очекува следната година да почне примената на проектот за пасоши и лични карти со новото уставно име на државата....
Centar Македонија

Владата го решава проблемот со личните карти кој се создаде деновиве во МВР

CENTAR MKD
Владата на Република Северна Македонија на вечерашната девета седница ја разгледа и усвои Информацијата во врска со актуелната состојба и проблемот со издавање на патни...