6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » компанија
CentarМозаик

„Мамурен“ 6 месеци, а бара отштета од 200.000 фунти: Човек ја тужи компанијата затоа што со алкохол го „оштетил мозокот“ на тим билдинг

M T
Еден од вработените во британската компанија „ПВЦ“ го тужел својот работодавец поради повреда што ја добил на настан организиран од компанијата. Вработениот Мајкл Броки тврди...
Бизнис

„Сони“ најави компанија за електрични автомобили

M T
Електронскиот гигант Sony го претстави новиот прототип на својот електричен автомобил Vision-S и најави создавање компанија која ќе ги истражува можностите за влез на овој...
CentarБизнисМозаик

“ДИШЕТЕ СЛОБОДНО!” – Оваа компанија им даде една недела одмор на работниците поради стрес

M T
„Најк“ на своите вработени во канцелариите на компанијата им даде една недела одмор овој месец. Според CBS News, компанијата се одлучила на таков потег со...