19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Рек Битола
CentarБизнис

Македонија ќе увезува струја, запира производството во хидроелектраните

CENTAR MKD
Неповолната хидролошка состојба го отежнува производството на електрична енергија, разликите ќе се надоместат преку набавка за да не се загрози живиот свет, соопшти Владата. „Со...