19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » распределба
МакедонијаБизнисВо тренд...

Гоце Георгиевски: 200 милиони денари назад кон над 40.000 земјоделци, во тек е распределба на картички за зелена нафта

M T
Прес-конференција на Гоце Георгиевски, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на СДСМ: Грижата за земјоделците и земјоделството останува еден од врвните приоритети на...