1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » георгиевски
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Кој и по кој основ му платил на Георгиевски за озвучувањето за новогодишната ноќ, Арсовска должи одговори

M T
Соопштение на СДСМ: Со оглед на тоа дека Петар Георгиевски – Камиказа призна дека добил 14.000 евра за озвучувње на новогодишната прослава на плоштадот, редно...
МАКЕДОНИЈА

Георгиески: Градиме нови плоштади и го враќаме сјајот на охридската чаршија

M T
Проект од Предизборна програма на кандидат за градоначалник Константин Георгиески: „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да...
МАКЕДОНИЈА

Константин Георгиески: Охрид заслужува да оди напред, а охриѓани го заслужуваат најдоброто

M T
Прес конференција број 2 на кандидатот за градоначалник Константин Георгиески: Почитувани охриѓани Дојде време на вистинскиот избор, дојде време на вистинската одлука за Охрид. Дојде...
МАКЕДОНИЈА

Константин Георгиески: Ние имаме детали за се што ви ветуваме, имаме одговор на секое прашање со факти и аргументи, за разлика од опозицијата која нема дефинирано ниту детали и се крие зад банални и паушални обвинувања

M T
Прес конференција број 1 на кандидат за градоначалник Константин Георгиески: Почитувани Додека јас и кандидатите за советници од коалицијата „Најдоброто за мојата општина“ секојдневно пред...
МАКЕДОНИЈАЛОКАЛНО

Општина Охрид објави Јавен Повик за прибирање на идејни решенија за уредување на плажите на Охридското Езеро

M T
Општина Охрид објави Јавен Повик за прибирање на идејни решенија за уредување на плажите на Охридското Езеро со што презема важна улога во уредувањето, но...
МАКЕДОНИЈАБИЗНИСИЗБОР

Гоце Георгиевски: 200 милиони денари назад кон над 40.000 земјоделци, во тек е распределба на картички за зелена нафта

M T
Прес-конференција на Гоце Георгиевски, претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на СДСМ: Грижата за земјоделците и земјоделството останува еден од врвните приоритети на...
МАКЕДОНИЈАИЗБОР

Георгиевски: Имаме подобра туристичка сезона од минатата година но далеку сме од рекордите во 2019

M T
Оваа туристичка сезона е подобра од минатата имаме и холандски туристи, минатата година беше застапен ваучер туизмот, но далеку сме од бројките за 2019 рекордна...
МАКЕДОНИЈАБИЗНИС

Гоце Георгиевски: Рекордна исплата на финансиската поддршка за земјоделството и руралниот развој, грижата за земјоделците продолжува

M T
Прес-конференција на Гоце Георгиевски, Претседател на Комисија за земјоделство, шумарство и водостопанство на СДСМ: СДСМ како одговорна партија, останува целосно посветена на навремена, конкретна помош...