19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МакедонијаЛокално

Без струја дел од Аеродром, а утре дел од Илинден

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија денеска ќе останат следните корисници:

– од 8 до 13 часот корисниците од дел на улицата Мите Богоевски (општина Аеродром);

– од 10 до 14.30 часот корисниците од дел на с. Горно Лисиче (општина Аеродром).

А утре од 8 до 14 часот, без струја ќе бидат корисниците од дел од населбата Илинден, поточно улиците бр. 32 и бр. 34 и објектите во околината на хотелот „Белви“ (општина Илинден).

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Ковачевски упорен да обезбеди струја и енергенси за зимата

M T

Чешката влада со одлука да ги ограничи цените на струјата и гасот за да ги заштити домаќинствата од раст на цените

M T

Зеленски: Пет украински региони делумно или целосно без струја

M T

Васко Ковачевски: Заедно со Владата бараме начин да обезбедиме поевтина струја за стопанството

M T

СДСМ: Нови 50 милиони евра за максимално домашно производство на струја

M T

Стапуваат на сила мерките за штедење на струја, институциите ќе мора да ги намалат сметките за 15 отсто

M T