19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » цвеќе
БизнисСвет

Бизнисот со цвеќе им процвета на Турците – По смртта на Кралицата Елизабета нарачките им се зголемија за 90 проценти

M T
Турските цвеќари сега користат товарни авиони наместо камиони за да испратат што е можно повеќе цвеќиња во Велика Британија. Таму се соочуваат со зголемена побарувачка...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Делегација предводена од премиерот Ковачевски положи цвеќе на вечните почивалишта на претседателите Киро Глигоров и Борис Трајковски

M T
Со низа пригодни свечености, под слоганот „Обединети во слободата“, денеска Република Северна Македонија го одбележува Денот на независноста – 8 Септември, денот кога пред 31...
Македонија

Владина делегација предводена од вицепремиерот Маричиќ положи свежо цвеќе на споменикот на жртвите од катастрофалниот земјотрес во Скопје

M T
Делегација на Владата на Република Северна Македонија, предводена од вицепремиерот Бојан Маричиќ во придружба на министерот за правда Никола Тупанчевски и заменик-министерот за правда Агим...
Македонија

Владина делегација положи венец свежо цвеќе на спомен обележјето на партизанските гробишта во Бутел во чест на 9 Мај

M T
Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, од министерот за локална самоуправа Горан Милевски и од заменик-министерот за...
Македонија

Делегација на СДСМ оддаде почит и положи свежо цвеќе на вечните почивалишта на претседателите Глигоров и Трајковски, по повод 30 годишнината од независноста на државата

M T
По повод 30 годишнината од независноста на државата, делегацијата на СДСМ во состав Сања Лукаревска, заменик претседателка на СДСМ, Венко Филипче, потпретседател на СДСМ и...
Македонија

Делегација на Град Скопје положи цвеќе по повод Илинден

M T
По повод големиот државен празник Денот на Републиката – 2 Август, Илинден на кој се одбележуваат 77 години од одржувањето на Првото заседание на АСНОМ...