6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » девојче
Свет

Девојче почина во вжештена кола, заклучено било повеќе од 7 часа

M T
Двегодишно девојче било пронајдено мртво на задното седиште во автомобил во Њу Џерси. Информациите се дека било заклучено во возилото повеќе од седум часа во...
Свет

Безживотно тело на шестгодишно девојче извлечено од морето во Грција

M T
Безживотно тело на шестгодишно девојче вчера беше извлечено од морето во Грција кај селото Истмија кај Коринт. Телото на девојчето, кое било целосно облечено, го...
СветТОП ВЕСТИ

Залутан куршум уби осумгодишно девојче во Чикаго

M T
Осумгодишно девојче почина откако заскитан куршум ја погодил во глава на улица во Чикаго. Мелиса Ортега се шетала со својот старател во саботата попладне, кога...
Свет

Убиено девојче додека полицијата во Лос Анџелес расчистувала грабеж

M T
Две лица загинале при пукотници што се случиле во продавница за облека во Лос Анџелес, соопштија локалните власти. Полицијата во Лос Анџелес потврди дека пукањето...
СветМозаик

Јелоустоун: Девојче скокнало во извор со вода од 90 степени Целзиусови за да го спаси кучето, сега е во сериозна состојба

M T
Една жена се здоби со тешки изгореници откако скокна во топол извор во националниот парк Јелоустоун за да го спаси своето куче, а сега е...
Македонија

Тешко повредено малолетно девојче во Скопје, откако во неа удрил автомобил

M T
Автомобил завчера ул.„Владимир Полежановски“ во Скопје удрил во малолетно девојче, нанесувајќи му тешки повреди. Малолетничката била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде и биле...
Свет

Осумгодишно девојче кое лани исчезна во Германија, пронајдено во Хрватска

M T
Државното обвинителство во Хајлброн, Германија објави повлекување на налогот за потрага по исчезнатото осумгодишно девојче Тара Р., по кое се трага од минатата година. Како...
Македонија

Малолетници киднапирале и нападнале девојче во Шуто Оризари

M T
Девојче од скопската населба Шуто Оризари било физички нападнато од страна на две малолетни лица, соопшти МВР. „Приведени се двајца малолетници и со нив е...
Македонија

40-годишен маж од Прилеп извршил полов напад врз 13-годишно девојче од Градско

M T
Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против 40-годишно лице од Прилеп за кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години...
Свет

Тригодишно девојче од Сараево се задушило со семка од цреша

M T
Тригодишно девојчe, почина во Пале, населба во близина на Сараево, откако се задушило со семка од цреша. Портпаролот на Окружното јавно обвинителство на Источно Сараево,...
CentarСвет

Трагедија кај Сараево: Тригодишно девојче се задушило со семка од цреша

CENTAR MKD
Тригодишно девојче Е.К., почина во Палам откако се задуши со семка од цреша. Окружното јавно обвинителство во источниот Сараево за Српскаинфо потврди дека се случила...
CentarМозаик

Родени милионери: Три хороскопски знаци предодредени за богатство

CENTAR MKD
Најбогатите луѓе на светот се родени во овие хороскопски знаци. Овие три карактери се на врвот на скалата: Меѓу 100-те милијардери на списокот „Форбс“, дури...
CentarМакедонија

Од својот дом се оддалечи 14 годишно девојче од Скопје, полицијата трага

CENTAR MKD
Малолетничка излегла од дома и не се вратила, а нејзиното исчезнување го пријавила нејзината мајка. -На 27.12.2020 околу 20:00 часот во Полициска станица Гази Баба,...