16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » прослава
МАКЕДОНИЈА

Централна прослава во Скопје по повод Денот на независноста – 8 Септември

M T
По повод големиот државен празник, Денот на независноста – 8 Септември, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ќе се обрати на централната...
СВЕТ

Новогодишна прослава во Њујорк под строги мерки, во градот има нагло зголемување на заразени со омикрон

M T
На Тајмс Сквер во Њујорк ќе се одржи традиционална новогодишна прослава, но според строги мерки, бидејќи градот се бори со нагло зголемување на бројот на...
КОРОНАВИРУСТЕМАСВЕТ

Протокол за свадби: Најмногу 150 гости, на подиумот да се држи растојание од два метра

CENTAR MKD
Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се стандардни...