Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » договори
Македонија

МОН: Договори за ученички и студентски стипендии ќе може да се доставуваат и утре

M T
Министерството за образование и наука ги известува сите ученици и студенти кои се нови добитници на стипендија, односно ова право го имаат остварено на конкурсите...
Македонија Бизнис

Мартин Костовски: Потпишани договори за 94 проекти во општините низ цела држава, финансирани со 49,7 милиони евра од ТАВ програмата

M T
Прес-конференција на Мартин Костовски, пратеник на СДСМ: СДСМ посветено работи на подобрување на условите за живот на сите граѓани низ целата држава, инвестираме во капитални...
Бизнис

Милевски: Потпишани договори за 12 нови проекти за прекугранична соработка со Бугарија и Косово

M T
Со 12 грантисти од земјава, Министерството за локална самоуправа денеска потпиша договори за кофинансирање на 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра преку ИПА-програмата на...
Македонија Бизнис

СДСМ: Доделени нови 36 договори од ТАВ програмата во висина од 17,5 милиони евра

M T
Соопштение на СДСМ: „Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со успешна реализација на инвестиции во капитални проекти што се значајни за развој...