5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » канабис
Македонија

Во дебарско пронајдени парцели со канабис од кој на црниот пазар би се добила марихуана во вредност од околу 500.000 евра

M T
На 27/28.07.2022 од страна на полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Блато, при Регионалниот центар за гранични работи Запад, во...
Македонија

Пронајдени насади канабис, четворица приведени во гевгелиско

M T
Полицијата откри насади со марихуана во гевгелиско и приведе четири лица. Според информациите на МВР, вчера на местото викано Жабјак во село Негорци, гевгелиско, полициски...
Македонија

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

M T
На 03.08.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Тетово на местото викано „Лапуф“, на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле...
Македонија

Канадските искуства за употребата на канабисот беа дискутирани во Владата

M T
На третиот состанок на Работната група за канабис која се одржа денеска во Владата, на покана на членовите од Здружението на производителите на медицински канабис,...
Македонија

Ќе се прави компаративна анализа за употребата на канабис во неколку земји од регионот и светот

M T
Во Владата, вчера попладне, се одржа вториот состанок на „Работна група за подготовка на измени и дополнувања на законодавството за декриминализација, легализација и искористување на...