Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Беса

Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ и БЕСА ќе коалицираат и на претстојните локални избори

M T
СДСМ и БЕСА ќе коалицираат и на претстојните локални избори што ќе се одржат во октомври, најави лидерот на СДСМ и премиер, Зоран Заев. „Коалицијата...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Ќе се зајакне ли мнозинството на Владата на Зоран Заев? – Беса ја отвори можноста и Алтернатива да влезе во коалицијата

CENTAR MKD
Министерот за земјоделство и генерален секретар на Беса, Аријанит Хоџа вели дека неговата партија нема проблем опозициската Алтернатива да влезе во Владата, но за такво...
Centar Македонија Во тренд...

Владата предводена од Зоран Заев добива засилување во Парламентот?

CENTAR MKD
Во вечерашното интервју за Клик Плус на телевизијата 21, лидерот на Беса, Билал Касами најави дека Владата предводена од СДСМ ќе добие уште поголема поддршка...
Centar Македонија Во тренд...

Стратум: Граѓаните даваат предност на СДСМ, мнозинството се против Заев да коалицира со Ахмети

CENTAR MKD
 Со 31 отсто поддршка од гласачите, коалицијата СДСМ – БЕСА води пред ВМРО ДПМНЕ, која има 27 отсто. Гласачите сметаат дека новата влада доколку ја...
Centar Македонија

Стратум: Коалицијата СДСМ – БЕСА во водство пред ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
 Според анкетата на Стратум направена на почетокот на јули коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ има водство со 31 отсто од гласовите на граѓаните. ВМРО ДПМНЕ...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Анкетите покажуваат: СДСМ и БЕСА ќе победат на изборите со значителна разлика, ДУИ и ВМРО ДПМНЕ заминуваат во опозиција

CENTAR MKD
Според анкетата, Коалицијата на Алијансата и Алтернатива има мала предност пред ДУИ. На прашањето: „Која партија ќе победи на изборите“ – 23,8 отсто одговориле дека...
Centar Македонија

Ова се првите познати кандидати за пратеници од најголема коалиција предводена од СДСМ

CENTAR MKD
ЦО на ЛДП донесе одлука за коалиција со СДСМ на престојните избори и ги дефинираше кандидатите за пратеници, Боби Мојсоски и Моника Зајкова. Коалицијата на...
Македонија Во тренд...

Николовски- Хоџа: Граѓаните ги препознаваат политиките што водат напред, затоа коалицијата СДСМ-БЕСА победува на 12 април

CENTAR MKD
Интегрални обраќања на генералните секретари на СДСМ и Движењето БЕСА на заедничката изјава за медиуми Љупчо Николовски: Повод за денешната работна средба е операционализација на...