16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мнозинство
Македонија ТОП ВЕСТИ

Каевски за НТВ: Важно е да имаме функционално мнозинство во Собранието за да можат да се донесат законите во интерес на граѓаните

M T
СДСМ организира внатрепартиски избори за претседател на партијата на демократски начин и тој демократски капацитет се рефлектира и на изборите закажани за 12 декември истакна...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Ќе се зајакне ли мнозинството на Владата на Зоран Заев? – Беса ја отвори можноста и Алтернатива да влезе во коалицијата

CENTAR MKD
Министерот за земјоделство и генерален секретар на Беса, Аријанит Хоџа вели дека неговата партија нема проблем опозициската Алтернатива да влезе во Владата, но за такво...
Centar Македонија Во тренд...

Владата предводена од Зоран Заев добива засилување во Парламентот?

CENTAR MKD
Во вечерашното интервју за Клик Плус на телевизијата 21, лидерот на Беса, Билал Касами најави дека Владата предводена од СДСМ ќе добие уште поголема поддршка...