29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : анкета

Македонија ТОП ВЕСТИ

Анкета на Рејтинг: Сигурна победа на СДСМ во Крива Паланка, 69% задоволни од работата на Николовски

M T
Последното истражување на јавно мислење спроведено од страна на агенција за испитување на јавно мислење „Рејтинг“, покажува дека кандидатот на СДСМ во Крива Паланка ќе...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Богданка Кузеска: Анкетите потврдуваат – СДСМ го има најдоброто, во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена

M T
Прес-конференција на Богданка Кузеска, портпаролка на СДСМ: Анкетата на Брима докажува дека граѓаните ги препознаваат исправните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев....
Свет

Поради новите правила за кoронавирус, паѓа поддршката за Макрон кај младите, покажуваат анкетите

M T
Францускиот претседател Емануел Макрон ја изгуби популарноста меѓу младите во таа земја, откако француските власти ги претставија новите правила во врска со здравствените пропусници и...
Centar Македонија

Стратум: Коалицијата СДСМ – БЕСА во водство пред ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
 Според анкетата на Стратум направена на почетокот на јули коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ има водство со 31 отсто од гласовите на граѓаните. ВМРО ДПМНЕ...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Релевантните анкети покажуваат убедлива предност за СДСМ, ВМРО ДПМНЕ се обидува да компензира со сомнителни анкети

CENTAR MKD
Во последниот период, како што се наближува рокот во кој можат да се објавуваат анкети, политичките партии се повеќе објавуваат анкети од непроверени извори. Во...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Анкета на Брима Галуп: На 10 дена пред избори драматична предност на СДСМ пред ВМРО ДПМНЕ

CENTAR MKD
Анкетата на Брима Галуп на 10-тина дена пред изборите покажува дека СДСМ е водечка партија согласно поддршката на граѓаните. На прашањето за која политичка партија...
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Анкетите покажуваат: СДСМ и БЕСА ќе победат на изборите со значителна разлика, ДУИ и ВМРО ДПМНЕ заминуваат во опозиција

CENTAR MKD
Според анкетата, Коалицијата на Алијансата и Алтернатива има мала предност пред ДУИ. На прашањето: „Која партија ќе победи на изборите“ – 23,8 отсто одговориле дека...
Centar Бизнис

Детектор анкета: Две третини од граѓаните бараат забрана за обложувалници во населени места

CENTAR MKD
Граѓаните се против експанзија на бизнисот со игри на среќа. Најновата анкета која за Детектор ја спроведе Институтот за политички истражувања Скопје покажува дека големо...