Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » угостителски објекти
Македонија

Пронајдена дрога во угостителски објекти во Скопје, приведени седум лица

M T
Ноќта 16.06./17.06.2022, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога и Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје извршиле контроли во повеќе угостителски објекти...
Македонија

Акциска контрола во угостителски објекти во Куманово, од нив 4 затворени, за 14 е изречена глоба

M T
Во текот на викендот (29/30.01.2022) од страна на Одделот за криминалистички работи, Единицата за брзо распоредување, СВР Скопје, во координација со Државниот пазарен инспекторат и...
Македонија

Уапсени четири странски државјанки при контрола во повеќе угостителски објекти во Тетово

M T
Во периодот од 22.50 часот на 10.11. до 01.00 часот на 11.11.2021, полициски службеници на СВР Тетово, Националната единица за сузбивање на криумчарење мигранти и...