14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пијани возачи
СветМозаик

Пијани возачи во Молдавија за казна работат во мртовечница

M T
Што мислите за ваквата казна? Во Молдавија имаат голем проблем со возачите кои возат под дејство на алкохол. Тие решија на најрадикален начин да стават...
Македонија

69 пијани возачи санкционирани изминатата вечер

M T
Во текот на изминатата вечер (29/30.07.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила...