29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

69 пијани возачи санкционирани изминатата вечер

Во текот на изминатата вечер (29/30.07.2022) во периодот од 22.00 до 04.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 69 возачи. Од нив 12 на територија на СВР Куманово…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира

Акциска контрола во Прилеп, приведено едно лице, седум санкционирани возачи

M T

Акциска контрола во Прилеп, приведени три лица, 20 санкционирани возачи

M T

Акциска контрола во Прилеп, кај едно лице пронајдена дрога, 24 санкционирани возачи

M T

Акциска контрола на подрачјето на Прилеп, едно лице приведено, констатирани повеќе неправилности во угостителски објект

M T

Акциска контрола во угостителски објекти во Куманово, од нив 4 затворени, за 14 е изречена глоба

M T

Засилена акциска контрола: 474 санкции за брзо возење, 74 со над 50 километри на час над дозволеното

M T