Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Кога ќе видите што прави ова девојче покрај огромни кучиња ќе останете без здив! (видео)

Германските овчари имаат репутација на послушни и заштитнички кучиња, но знаат и како да ги забавуваат вашите деца. Кога ќе го видите ова девојче покрај 14 огромни кучиња, малку ќе се загрижите, но... Не ви откриваме повеќе,…

На својот син му кажала дека во нејзиниот стомак расте бебе. Неговата реакција насмеа…

Синот на Сара Бромби веќе подолго време сака да има мал брат или сестричка. Етан е стар само 5 години, и неговата желба конечно е исполнета. Мајката Сара одлучила еден ден да му ја соопшти на Етан радосната вест. Неговата реакција е…

Трикови: Откријте колку се стари јајцата кои сте ги купиле

Свежите јајца се вкусни намирници кои совршено се сложуваат со многу јадења. Сепак, вечната дилема е - дали јајцето кое сме го купиле е навистина свежо? Сакате да бидете сигурни? Направете три кратки тестови за кои ви требаат само…

Пронашле стара када во ѓубре. Кога ќе видите што направиле од неа ќе паднете од стол!

Корисник на популарната страница „Imgur“ одлучил со цел свет да сподели неколку фотографии од една неверојатна трансформација. Имено, додека шетал со својата девојка, во еден двор во ѓубре пронашле фрлена стара када. Повикале неколку…

Еве кои грешки ги правите кога фотографирате селфи!

Иако, гледајќи ги познатите личности, ви се чини дека нема ништо полесно од тоа да испаднете убави на селфи фотка, факт е дека понекогаш е тешко да ја направите онаа вистинска фотографија. Причината за тоа се бројни фактори кои треба да…

Кога богаташи ќе тргнат по невестата… (видео)

Пред да го погледнете видеото подолу, треба да знаете дека ова не е реклама за Мерцедес! Се работи за колона сватови забележана на далечен Кавказ. Поворката скапоцени возила вредни милиони евра, тргнала на свадба на внукот на Рамзан…

Мало девојче видело огромен питон покрај прозорот… Но обратете внимание на нејзините…

Питоните се опасни предатори кои можат да го задават речиси секое животно. Затоа од овие змии се плашат многу луѓе. Меѓутоа, псотојат луѓе како што е ова 3-годишно девојче кои немаат страв од огромни змии. Таа видела огромен питон покрај…

Го спасила овој мајмун пред 18 години. Погледнете што се случило кога повторно се…

Линда Коебнер имала само 23 години кога ги отворила кафезите на три шимпанза кои цел живот го поминале во лабораторија и кои никогаш не ја виделе светлината на денот. Животните, благодарение на Линда добиле нова прилика во животот. После…

Гостин на свадба случајно го застрелал младоженецот во глава (видео)

Еден младоженец настрадал на својата свадба во Индија откако еден гостин случајно го застрелал со пиштол. Снимката која се појави на интернет прикажува како гостите играат и се забавуваат на свеченоста во Хисар, северозападно од Њу…

Хулиган излегол од автомобил и тргнал да истепа старец. Она што се случило во продолжение…

На руските улици не може да се случи ама баш ништо што би не изненадило. Овој пат ни доаѓа снимка од неверојатна тепачка. Имено, еден руски хулиган тргнал да истепа старец, а потоа се појавил херој. Кога ќе погледнете што направил со…

Приаказна која буди надеж: Што пишувало на прстенот со најмоќната порака на светот?

Вистинска приказна или легенда - како и да било, таа во себе носи важна порака дека во животот никогаш не би требало да се откажуваме и дека секогаш постои надеж... Еден крал ги собрал своите советници и им наредил да направат прстен на…

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување, кога ја чистат куќата, кога готват. Меѓутоа, жените најмногу сакаат кога ја гледаат како делува во служба на убавината. Најефикасните маски за…

Тој секое утро остава банани на нејзината врата. Кога ќе видите, ќе заплачете!

Секое утро, иста рутина: Ова момче им дели храна на сиромашните, донира пари на болни деца и на својата соседка и` носи банани на врата. Тој, тоа го прави потполно тивко, и не бара ништо за возврат. Најтажен е фактот што поради стилот на…

Дали нешто се сменило? – Она што пред 2.000 години го напишал ЦИЦЕРОН е…

Цицерон се смета за еден од најголемите умови на антички Рим. Тој ги запозна Римјаните со најважните филозофски учења, создавајќи го латинскиот филозофски речник. Но, според она што го пишувал за човековиот карактер пред 2.000 години…

Жената за која Тито не зборувал: Љубов која се гасела долго и болно!

Јосип Броз во друштво на пријателите и пред телевизиските камери, со задоволство се потсетувал на деновите од младоста, но никогаш не зборувал за својата прва сопруга - Пелагија Бјелусова. И пред Втората светска војна во најтесниот круг…

Решете се од тврдокорните дамки на тепихот без хемикалии – еве како

Од сега за чистењето теписи нема да ви бидат потребни куп хемикалии. Тврдокорните дамки ќе можете да ги исчистите и со домашно средство. За овој рецепт ќе ви треба празна спреј боца во која ќе додадете: - 1 лажица сода бикарбона…

Внимателно гледајте во автомобилот. Ќе се изнадите од тоа што се случува пред вашите очи!

Произведувачот на автомобили Шкода направи маркетинг кампања која едноставно е генијална. На видеото подолу ќе видите сина Фабиа паркирана на улица. Се` што треба да направите е внимателно да гледате во…

Зошто на речиси сите патенти стои ознака YKK?

Погледнете ги патентите и уверете се - сите, или повеќето, имаат ознака YKK на делот кој се повлекува. А што значат тие три букви и зошто ги има секаде? Буквите YKK означуваат Yoshida Kagyo Kabushikigaisha, акционерско друштво Yoshida…