Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Tag

Северна Македонија

Заев: Се исправам пред вас и јасно и одлучно порачувам, европскиот сон на македонскиот…

Премиерот Зоран Заев на прес конференција која што се оддржа предмалку во Владата порача дека е разочаран од одлуката на ЕУ да не добиеме датум за преговори и повика на избори. Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда,…

Заев: Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда – Јас сум разочаран…

- Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда, европската унија не ни го испорача тоа што ни го вети. Ние ги исполнивме нашите обврски, а тие не си остана на зборот и не испорачаа. Тоа што е ЕУ не ни даде преговори е нивна…

Вонредна вест: Заев повика на брзи избори

- Ја превземам врз себе разочараноста. Се исправам пред вас и јасно и одлучно порачувам, европскиот сон на македонскиот народ нема да биде срушен. Европскиот сон на македонците, албанците, србите, ромите и бошњаците и сите други нема да…

Премиерот Заев повика на избори веднаш!

Премиерот Зоран Заев повика да се одржат избори најбрзо што може. Граѓаните треба да одлучат по кој пат да одиме, рече Заев на денешната прес-конференција. поврзани вести: Вонредна вест: Заев повика на брзи избори Заев:…

Овој месец следуваат два празника: Петок е неработен – Пред нас уште е еден…

Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе можеме повторно да одмориме три дена. Потоа неработен ден ќе биде и 23. октомври, кој беше прогласен…

Петок неработен ден – Пред нас уште е еден продолжен викенд

Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе можеме повторно да одмориме три дена. Тоа е следниот неработен ден.