26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ново име
Centar Македонија

Пасоши и лични карти со новото уставно име на државата од следната година

CENTAR MKD
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски очекува следната година да почне примената на проектот за пасоши и лични карти со новото уставно име на државата....