30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » борисов
Свет

Плевнелиев: Борисов ми кажа дека е подготвен да поднесе оставка како лидер на ГЕРБ

M T
„Бојко Борисов ми кажа дека е подготвен да поднесе оставка како лидер на ГЕРБ“. Ова за „БТВ“ го изјави поранешниот претседател на Бугарија – Росен...
Македонија

ГЕРБ на Борисов до Собрание го поднесе предлогот за решавање на спорот со Скопје

M T
Пратеничките групи на ГЕРБ-СДС и ДПС доставија два нацрти до Народното собрание за решавање на спорните прашања меѓу Софија и Скопје. Документот на ГЕРБ се...
Свет

Пари, пиштол и кондом до креветот – објавени нови фотографии за кои се тврди дека се од спалната соба на Борисов

M T
Нови фотографии оваа недела беа испратени до локалните медиуми, а кои наводно го прикажуваат поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов, како спие во државна резиденција со...
Македонија

Борисов: Гарантирам дека нема да преговараме со Северна Македонија додека бугарското малцинство не биде во Уставот

M T
Поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов истакна дека нема да има преговори со Северна Македонија додека бугарското малцинство не биде внесено во македонскиот Устав. Борисов на...
Свет

Борисов повикан на разговор во полицијата: „Се надевам дека ќе излезам жив“

M T
Поранешниот бугарски премиер, Бојко Борисов добил покана за информативен разговор во Генералниот директорат на полицијата, соопшти тој на брифинг во седиштето на партијата. „Сега ја...
Свет

Централна изборна комисија: „ГЕРБ“ партијата на Борисов, во тесно водство на бугарските избори

M T
Десноцентристичката партија ГЕРБ на поранешниот премиер Бојко Борисов освои 23,9 проценти од гласовите на парламентарните избори во Бугарија, покажаа податоците на Централната изборна комисија, по...