Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Tag

брзи избори

Заев: Се исправам пред вас и јасно и одлучно порачувам, европскиот сон на македонскиот…

Премиерот Зоран Заев на прес конференција која што се оддржа предмалку во Владата порача дека е разочаран од одлуката на ЕУ да не добиеме датум за преговори и повика на избори. Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда,…

Заев: Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда – Јас сум разочаран…

- Пред два дена во Брисел ни беше направена голема неправда, европската унија не ни го испорача тоа што ни го вети. Ние ги исполнивме нашите обврски, а тие не си остана на зборот и не испорачаа. Тоа што е ЕУ не ни даде преговори е нивна…

Вонредна вест: Заев повика на брзи избори

- Ја превземам врз себе разочараноста. Се исправам пред вас и јасно и одлучно порачувам, европскиот сон на македонскиот народ нема да биде срушен. Европскиот сон на македонците, албанците, србите, ромите и бошњаците и сите други нема да…

Премиерот Заев повика на избори веднаш!

Премиерот Зоран Заев повика да се одржат избори најбрзо што може. Граѓаните треба да одлучат по кој пат да одиме, рече Заев на денешната прес-конференција. поврзани вести: Вонредна вест: Заев повика на брзи избори Заев:…