29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : резолуција

Македонија

И ДУИ ќе ја поддржи резолуцијата за црвените линии само ако во неа пишува Северна Македонија

M T
Демократската унија за интеграција (ДУИ) ќе ја поддржи резолуцијата за црвените линии во преговорите со Бугарија, поднесена од ВМРО-ДПМНЕ, само доколку се користи уставното име...
Македонија

Костадин Костадинов: Резолуцијата мора да биде согласно Уставот, за македонскиот јазик нема никакви преговори

M T
Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ и пратеник: Прашање: Вчера спикерот Џафери откри дека всушност ја примил резолуцијата така каква што е...
Македонија

СДСМ: Одредбите во македонскиот Устав не може да се почитуваат селективно, Мицкоски продолжува со неодговорно однесување

M T
Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ: Дали пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја предлагаат Резолуцијата за да се усвои или за да заглави...