21.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

106 санкционирани возачи во Сарај

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи-Скопје во текот на вчерашниот ден (22.06.2021) од 12 до 20 часот спроведоа засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територија на општина Сарај, при што санкционирани се 106 возачи. 18 лица управувале возило без возачка дозвола, 22 не користеле сигурносен појас, 21 користеле мобилен телефон додека управуваат возило, а изречени се и 12 санкции за управување на технички неисправни и нерегистрирани возила…

МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемат безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесат за посигурни патишта.

Можеби ќе ве интересира

57 санкционирани возачи на територија на СВР Битола

M T

108 санкционирани возачи во Скопје

M T

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

M T

206 санкционирани возачи во Скопје, 31 за брзо возење

M T

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

M T

134 санкционирани возачи во Скопје, 17 без возачка дозвола

M T