10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Фотографијата е од архивата на Centar.mk и се користи за илустрација
ТЕМАМАКЕДОНИЈА

Врие полиција во Сарај – Голема акција на сообраќајната полиција!

Бројни полициски патроли вечерва го тресат Сарај, дознаваме од нашите читатели.

Сообраќајната полиција ги контролира сите возила и на големо се казнуваат сообраќајни прекршоци.

По вчерашната акција во Тетово, очигледно денеска дојде ред на Сарај.

Можеби ќе ве интересира

Голема полициска акција во БиХ: Најмалку 19 уапсени, меѓу нив и полицајци

M T

Голема полициска акција во Виена, разбиена нарко-мрежа, уапсени 24 Албанци

M T

106 санкционирани возачи во Сарај

M T

(Видео) Запленети над 2.000 стебла марихуана во Виена во заедничка акција на македонската и австриската полиција

M T

За еден ден казнети 207 возачи во Чаир

CENTAR MKD

Полиција на секој чекор во Ѓорче – Centar дознава, во тек голема контролна акција

CENTAR MKD