14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » петре шилегов
CentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Шилегов: Недозволиво е Скопје и Тирана да бидат заложници на примитивните политики од 19-от век

CENTAR MKD
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ја сподели својата визија за иднината на сесијата „Паметни градови, урбана мобилност и дигитални решенија во Северна Македонија“ на „Скопскиот...
CentarЛокалноВо тренд...

Шилегов: Би ги укинал централните инспекции, да не постои државен инспекторат

CENTAR MKD
На дебатата „Како до ефикасни и независни инспекциски служби во Скопје“ што ја организираше НВО Инфоцентарот, градоначалникот Петре Шилегов се осврна на неколку проблеми со...
CentarМакедонија

Петре Шилегов: За Дамјан. Се знаеме одамна, бајаги години…

CENTAR MKD
Фејсбук статус на Петре Шилегов: За Дамјан: Се знаеме одамна. Бајаги години. Се сеќавам кога ме викна некаде во јуни 2013 и ми рече: ќе...
CentarЛокалноВо тренд...

Шилегов објави фотографии: Булевар “Видое Смилевски Бато” – Скопје една поинаква приказна

CENTAR MKD
Булевар “Видое Смилевски Бато” – Скопје една поинаква приказна, напиша скопскиот градоначалник Петре Шилегов објавувајќи ги следните фотографии и видеа: https://www.facebook.com/petreshilegov/posts/3400165666874674?__cft__[0]=AZUrvNxIr081H-R0TZAmTa9J5ygfnyFuDV0MsV382gS_6FG-YwSYxye9qQ-6tt7y-uJC1tBVYSC7g06l_Og1R8YvQ4r99fnogs7qa9jufpHekm4vwgGu2HHnFfBddBiXzrI&__tn__=%2CO%2CP-R  ...
Локално

Шилегов во Сарај ја промовираше акцијата за бесплатно собирање на остатоците од берба

CENTAR MKD
Градот Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на остатоците од берба за да се спречи палењето на стрништата, а со тоа да се заштити...
КоронавирусCentarМакедонија

Петре Шилегов оздраве од коронавирус и ја соопшти добрата вест: И вториот тест е негативен, се гледаме од утре

CENTAR MKD
„Вечерва ги добив резултатите од вториот тест на Ковид-19. Како и вчерашниот и денешниот е негативен.И официјално, невидливиот противник е победен“, соопшти на Фејсбук градоначалникот...