16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » обилни врнежи
СВЕТ

Поплави во Турција по обилните врнежи и дождови

M T
Обилните дождови предизвикаа поплави во северната турска провинција Кастамону, а најтешка беше ситуацијата во окрузите Инебол и Бозкурт, пренесуваат агенциите. Синоќешните врнежи предизвикале излевање од...