11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » преживеани
Македонија

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

M T
Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма. Професорот Николај Габровски, раководител на Клиниката...
Македонија

Меѓу преживеаните во несреќата во Бугарија се 17-годишно девојче и шестмина возрасни

M T
По трагичната несреќа во Бугарија, во болницата „Пирогов“ во Софија примени се 17-годишно девојче и шест возрасни лица, изјави д-р Маја Аргирова од Клиниката за...
Македонија

Филипче ги посети преживеаните во несреќата: Тие се во добра здравствена состојба

M T
Министерот за здравство, Венко Филипче, кој замина за Бугарија по автобуската несреќа кај Перник, каде што загинаа 45 луѓе, ги посетил седумтемина преживеани во болницата...
Свет

Пронајдени делови од паднатиот руски авион, се стравува дека нема преживени

M T
Остатоци од авионот „ан-26“, кој исчезна со најмалку 28 патници и членови на екипажот на пат кон Камчатка, се пронајдени на брегот кај Охотск. Според...