Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Четиригодишни близнаци се најмладите жртви од автобуската несреќа во Бугарија

Близнаците Луан и Албан Ахмети се најмладите жртви од стравотната автобуска несреќа што се случи утринава на автопатот „Струма“ во Бугарија, кога се запали автобус на „Беса транс“ што се враќаше од Истанбул кон Скопје.

Бугарската новинска агенција БГНЕС објави дека најстариот патник имал 63 години, а повеќето патници се родени помеѓу 1971 и 2004 година.

Во несреќата загинаа 46 лица, а седум се повредени и пренесени во болница и немаат сериозни повреди.

На социјалните мрежи беа објавени фотографии од близнаците за време на нивниот престој во Истанбул викендов, заедно со нивните родители.

Можеби ќе ве интересира

Страшна несреќа во Австрија – Работник од БиХ паднал во базен што вриел со цинк

M T

Две жртви во пожар во ковид болница во Русија

M T

Сарафов: Идентификувани се сите 45 жртви од автобуската несреќа на автопатот Струма

M T

Најголема катастрофа во Русија во последните 10 години: Бројот на жртви во рудникот се искачи на 57

M T

Идентификацијата на жртвите од автобуската несреќа ќе трае седум дена

M T

Од Интензивна нега на Клиниката за изгореници се префрлени повредените од несреќата, едно лице ќе биде оперирано

M T