5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » петок
MeteoCentarМакедонија

До петок стабилно време, од недела заладување

M T
До петок времето ќе биде стабилно со значителен пораст на температура, соопшти УХМР. Според најавите, особено топло ќе биде в четврток и петок, кога дневната...
КоронавирусМакедонија

Теренска вакцинација за петок 30.07.2021година

M T
Теренската вакцинација за петок 30.07.2021 ќе се одвива во следните населени места: Тетово – Челопек, Блаце, Милетино, Новиот Челопек Гостивар – Симница, Џеновица, Сушица Струмица...
Македонија

Петок, 23 октомври, неработен ден за сите граѓани

CENTAR MKD
Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 23 октомври, петок, Ден на македонската револуционерна борба, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна...
МакедонијаВо тренд...

Овој месец следуваат два празника: Петок е неработен – Пред нас уште е еден продолжен викенд

CENTAR MKD
Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе...
МакедонијаВо тренд...

Петок неработен ден – Пред нас уште е еден продолжен викенд

CENTAR MKD
Продолжен викенд ќе имаме и откако 11 октомври, Денот на народното востание, кој паѓа во петок ќе се спои во викендот кој следува, па ќе...