6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонија

До петок стабилно време, од недела заладување

До петок времето ќе биде стабилно со значителен пораст на температура, соопшти УХМР.

Според најавите, особено топло ќе биде в четврток и петок, кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината.

В сабота ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи. Од недела се очекува значително заладување.

Можеби ќе ве интересира

Сончево и посвежо време, температурата од 14 до 22 степени

M T

Доаѓа студено време: Подобрете го имунитетот со овие 5 намирници

M T

Променливо време со силен ветер, дожд и град

M T

Сончево време со температури до 32 степени

M T

Претпладне сончево време, попладне со можност за пороен дожд

M T

Сончево време со температура до 31 степен

M T