Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » услови
Коронавирус Македонија

Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија

M T
Холандија и Шведска ги олеснија условите за влез на вакцинираните граѓани од Македонија, соопшти Министерството за надворешни работи. Со последната одлука на Холандија, се укинува...
Македонија

Агенцијата за аудиовизуелни медиумски услуги ги осуди вербалните навреди врз новинарите

M T
Во врска со јавниот протест, организиран од страна на група граѓани поттикнат од новите мерки за превенција против коронавирусот, на кој беа упатени навреди и...
Македонија Во тренд...

Создадени услови за почеток на школската година со физичко присуство, оцени Кризниот штаб

M T
На седницата на Главниот координативен кризен штаб на Владата од страна на ресорното министерство било предложено образовниот процес да се одвива со физичко присуство, со...
Бизнис

Бектеши: Подобри услови за инвестирање за над 200 компании, со измените на Законот за финансиска поддршка на инвестициите

M T
По предлог на Министерството за економија, Владата на денешната седница ги усвои измените и дополнувањата на Законот за финансиска поддршка на инвестициите, објави министерот за...
Македонија

Димитров на меѓународниот Сими симпозиум во Грција: „Не може условите за влез во ЕУ да не бидат европски”

M T
На покана на Фондацијата Андреас Папандреу во соработка со регионот на Атика и градот Атина, од денеска заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања...
Uncategorized

НАТО вечерва со нов потег околу Македонија – еве што побараа од нас

CENTAR MKD
Владата на Македонија ги прими упатствата на НАТО кои треба да се исполнат во временски период од 18 месеци, како што беше наведено на Самитот...