17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајден кокаин, приведено едно лице

На 14.09.2022 во 18.50 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Х.Б.(23) од охридското село Косел. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведено лице барано по централна потерница за доиздржување на затворска казна

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Приведено лице во Тетово за издржување затворска казна

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T

Претрес во Скопје, пронајден пиштол, приведено едно лице

M T

Приведено лице од Скопје за издржување затворска казна

M T