19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен дилер од тетовско, кај него пронајдени кокаин и марихуана

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна на полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Тетово лишен е од слобода Х.Е.(37) од с.М.Речица. Имено, на крстосницата помеѓу ул.„108“ и ул.„168“ во Тетово, при преглед кај него, пронајдени му се марихуана и 25 пакувања со кокаин.

Х.Е. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде изготвен поднесок по чл.215 од Кривичниот законик.

Можеби ќе ве интересира

Пронајден кокаин, приведено едно лице

M T

Приведен дилер на наплатната станица Сопот, пронајдена дрога

M T

Приведен дилер, пронајдена дрога во Куманово

M T

Приведен дилер во Прилеп

M T

Приведен дилер во Скопје, пронајдена дрога

M T

Претрес во Скопје, пронајдена дрога и апарати за лабараторија за производство на марихуана

M T