Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » арсовска
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Владата го реши проблемот со парното, додека Арсовска ги игнорираше барањата и потребите на скопјани

M T
Соопштение на СДСМ: Додека градоначалничката од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска ги игнорираше барањата на скопјани да се реши проблемот со парното, Владата предводена од СДСМ презеде...
Македонија

Јанчева: Арсовска продолжува проекти на претходниот градоначалник, нема ниту еден свој

M T
Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска со нејзиното неработење нанесува штета на скопјани и Скопје

M T
Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно ја докажува негрижата за граѓаните и за Градот Скопје, се вели во соопштението од СДСМ. Прекинувањето на проектот за Бас рапид...
Македонија Во тренд...

СДСМ: Арсовска не презема ништо за надминување на енергетската криза и ги игнорира ингеренциите на Град Скопје за топлинската енергија

M T
Соопштение на СДСМ: Градоначалничката Данела Арсовска секојдневно покажува неспособност да ги решава проблемите на скопјани и основно непознавање на нејзините ингеренции. Наместо конкретни мерки за...
Македонија Во тренд...

Мартин Попов: Во време на енергетска криза Арсовска нема предвидено ниту денар за помош на граѓаните

M T
Наместо конкретни мерки за помош на скопјани во време на глобална енергетската криза и криза со топлинска енергија во Град Скопје, Арсовска не презема ништо,...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска не предвидела ниту денар за справување со енергетската криза, таа не може да ги реши проблемите на скопјани

M T
Соопштение на СДСМ: Данела Арсовска секојдневно покажува елементарно непознавање на ингеренциите на градоначалникот и Советот на Град Скопје. Таа не предвидела ниту денар за Буџетот...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Арсовска наместо бесплатен јавен превоз, го поскапуваат превозот во ЈСП

M T
Соопштение на СДСМ: Партиските кадри на Данела Арсовска за само две недели ја закочија и уназадија работата на Јавното сообраќајно претпријатие. Данела Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Кој и по кој основ му платил на Георгиевски за озвучувањето за новогодишната ноќ, Арсовска должи одговори

M T
Соопштение на СДСМ: Со оглед на тоа дека Петар Георгиевски – Камиказа призна дека добил 14.000 евра за озвучувње на новогодишната прослава на плоштадот, редно...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Мартин Попов: Дали додека крати средства за животна средина Арсовска обезбедила пари за фирмата на Перо Камиказа?

M T
Прес-конференција на Мартин Попов, советник во Советот на Град Скопје: Изминуваат два месеци од изборот на градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска а граѓаните на Скопје...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска не може да се бори против загадувањето со укинување мерки и намалување средства за животна средина

M T
Соопштение на СДСМ: Градоначалничката Данела Арсовска смета дека со мерка која траеше само еден ден како што беше бесплатниот автобуски превоз го решила аерозагадувањето во...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Стефан Васев: Данела Арсовска за три пати ги намали парите за животна средина, нема вака чист воздух во Скопје

M T
Прес-конференција Стефан Васев од СДСМ: Градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска наместо да ги зголеми ги намалува парите за животна средина. И тоа за три пати...
Македонија ТОП ВЕСТИ

Стефан Васев: Предлогот Јелена Жугиќ да биде во УО на МКЦ треба да се повлече, Арсовска да земе да работи нешто

M T
Прес-конференција на Стефан Васев од СДСМ: Речиси два месеци после изборот, градоначлничката на ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска покажува неспособност и носи одлуки кои се спротивни на...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска врши груба партизација на јавни институции, предлага лица од режимот на високи функции

M T
Соопштение на СДСМ: Градоначалничката на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска со полна пареа тргна во груба партизација на јавните установи и Јавните претпријатија под...
Македонија Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Укинува големи проекти, полни одбори со вмровски кадар, има ли компас Арсовска?

M T
Цела предизборна кампања независната кандидатка Данела Арсовска потенцираше дека не е дел од ВМРО-ДПМНЕ, но сега вистината излегува на виделина. Не застана кај директорите па...
Македонија Во тренд... ТОП ВЕСТИ

Независната Арсовска ги полни јавните служби со кадри на ВМРО-ДПМНЕ

M T
Наум Стоилкоски, Димче Арсовски, Јелена Жугиќ и Марија Митева истакнатите портпароли на ВМРО-ДПМНЕ се главни кандидати на “независната” Данрла Ардовска за членови на Управни одбори...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Aрсовска работи по инструкции на ДПМНЕ, прекина проект револуционерен за Скопје

M T
Градоначалничката од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, уште во првите месеци од мандатот покажува неодговорен и нечесен однос кон граѓаните на Скопје, обвини на денешната прес-конференција, Стефан...
Македонија Во тренд...

СДСМ Скопје: Арсовска го призна катастрофалниот менаџмент со спортската сала Расадник

M T
На денешната прес конференција, СДСМ Скопје укажува дека Данела Арсовска и должи одговор на јавноста каде е имотот што го стекнала како менаџер во претпријатија...
Македонија

СДСМ Скопје: Модерната кандидатка на барокната партија и натаму ја крие менаџерската биографија

M T
Реакција на СДСМ Скопје: Данела Арсовска продолжува да ја крие својата „менаџерска“ биографија како змија нозете. Поминаа три дена откако изби скандалот за нејзиното катастрофално...
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Арсовска како Груевски ветуваше милијарди инвестиции, а успеа да го донесе само туристот Субрата Рој

M T
Реакција на СДСМ Скопје: Со своите нереални ветувања, Данела Арсовска почнува да наликува на Никола Груевски кога предизборно ветуваше 8 милијарди евра инвестиции, а успеа...