6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » мед
Македонија

Каевски: Во ВМРО-ДПМНЕ самите се фатија со рацете во медот, Мицкоски да не се крие

M T
Осум дена трае молкот на Христијан Мицкоски за неговата улога во спорниот тендер од 136 милиони евра. Со денови слушаме меѓусебни обвинувања во ВМРО-ДПМНЕ за...
CentarЗдравје

Комбинација на две намирници ги уништува маснотиите и калориите: Ефикасно е само ако се пие во ОВА СПЕЦИФИЧНО ВРЕМЕ

M T
Замислете ситуација кога јадете без да се лепат калориите што ги внесувате! Домашните природни лекови ретко се комплицирани за подготовка, тие обично се комбинација од...
Македонија

Утре почнуваат Денови на македонскиот мед

CENTAR MKD
Шеснаесеттите Денови на македонскиот мед ќе бидат отворени утре, 24 септември, во 11 часот во Скопје на улица Македонија, во организација на Пчеларското здружение „Матица“....
Здравје

Ноќно забрзување на метаболизмот: Ослободете се од маснотиите брзо и ефикасно

CENTAR MKD
Магичната комбинација од мед и цимет го забрзува метаболизмот и помага при губење вишок килограми. Многумина во исхраната користат мед, кој е познат како здрава...