Centar.mk – Дознај сѐ!
Мозаик

Ова се вика мајстор зад воланот: Вака се вози „Бе-Ем-Ве“ по снег (Видео)

x
Дрифтањето подразбира специфичен стил на возење автомобил во кој задниот крај на возилото константно се лизга при возењето. Дрифт може да се изведува на различни...
Мозаик

Ова не ви го кажале мајсторите: ПВЦ прозорците имаат зимски и летен режим, еве како да ги прилагодите

x
ПВЦ столаријата е најчест избор, бидејќи лесно се инсталира, а и најдобро ја задржува температурата во домот. Но, при поставувањето мајсторите обично не ви кажуваат...
Мозаик

Магијата на Новогодишната забава во срцето на градот

x
Празничен период, всушност – најубавиот период во годината. Насекаде околу нас е украсено, сијаличките треперат, насекаде се слушаат празнични песни, продавниците, рестораните и кафулињата полни,...
Мозаик

Предупредување: Ако видите паричка вака заглавена на бравата од вашиот автомобил, реагирајте веднаш!

x
Еве нешто на кое секако треба да обратите внимание. Монета заглавена во бравата на вашиот автомобил. Верувале или не, овој сосема едноставен трик на крадците...
Мозаик

Подигнале дрон на небото над Аушвиц. Кога ќе видите што снимил, ќе ви се заледи крвта!

x
Ова е дефинитивно едно од најпотресните видеа кои некогаш се снимени со дрон! Иако помина повеќе од половина век од холокаустот и ослободувањето на логорите...
Мозаик

Таткото ја бакна мајката. Погледнете ја пресмешната рекција на бебето (видео)

x
Бебињата едноставно се преслатки. Прилично се` што прават, како би го откриле својот свет, е фантастично. Првата насмевка и првиот чекор остануваат засекогаш во сеќавање....
Мозаик

Го стигна казната – фрлаше отпушоци низ прозор, сега ќе чисти улици

x
Судот во Сингапур казни еден пушач со 19.800 сингапурски долари (12.800 евра) поради фрлање отпушоци од цигари низ прозор од станот, јави Националната агенција за...
Мозаик

Го чистел морското дно со подводна пумпа. Добро подгответе се за она што следи на 0:25 секунда!

x
Сите луѓе на светот ги замислуваат ајкулите како најстрашни суштества, и обично, тоа е вистина. Ајкулите навистина се владетели со океанот и на нивна територија...
Мозаик

Му платила оброк на непознат човек, а кога се вратила дома ја дочекало вистинско изненадување!

x
Додека нарачувала доручек во „drive in“ ресторан во Тенеси, Енџел Брукс одлучила да му плати оброк на лицето кое било зад неа во редот. Откако...
Мозаик

Кога ќе погледнете на кој начин ова момче го соборило стеблото, нема да им верувате на сопствените очи (ВИДЕО)

x
Луѓето се најсовршени суштества на светот, но понекогаш знаат да се однесуваат будалесто. Кога ќе погледнете што направило ова момче ќе останете без текст. Имено,...
Мозаик

Студентите го прашале професорот зошто никогаш не се оженил, а неговиот одговор ги оставил во чудење…

x
Студентите го прашале професорот: „Вие сте толку искрен и мудар. Сите ве почитуваат, сакаат да ве следат. Но сепак, многу не интересира една работа, зошто...
Мозаик

Силеџија сакал да се пресмета со старец… Погледнете што му се случило потоа!

x
Снимката прикажува расправија помеѓу постар господин и бесен возач кој во еден момент излегува од возилото и го напаѓа старецот, прво со тупаници, а потоа...