11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » шампон
CentarМозаик

Дали косата брзо ви се мрси? – Ставете ги овие две состојки во шампонот, резултатот ќе ве ВООДУШЕВИ

M T
Сите типови коса бараат посебна нега. Ако вашата коса е често мрсна, потребна ви е нега на косата која ќе го намали лачењето на себум...
CentarМозаик

Потребна ви е една состојка и 5 минути за природен шампон против првут

M T
Првутот е еден од најчестите дерматолошки проблеми, може да биде многу непријатен, а косата, без разлика колку и да е чиста и негувана, изгледа неубаво....
CentarМозаик

ВНИМАВАЈТЕ: Дали користите шампон со истечен рок? Еве зошто треба да престанете да го правите тоа ВЕДНАШ!

M T
Шампоните обично траат 18 месеци по отворањето или три години ако не се отворени. Употребата по истекот на рокот може да има потенцијално опасни последици....